| Usage/Application | Commercial & Hotel Rooms |
| Brand | Danfoss |
| Temperature Range | 0 - 35 degC |
| Model Name/Number | RC-C2 |
| Power Supply | 230 V Ac, On/Off |
| Input Voltage | 230 V Ac |
| IP Rating | IP54 |
| Operating Voltage | 230 V Ac |
Danfoss digital Room thermostat with 3 Speed fan control 230 V Ac, On/Off for FCU unit
Usage - Commercial & Hotel Rooms
Additional Information: